فتوشاپ چیست ؟

ف

سلام دوستان عزیز اولین مقاله وب سایت رو با فتوشاپ چیست ؟ شروع می کنیم در این پست آموزش به بررسی فتوشاپ چیست ؟ و برخی از ویژگی های photoshop می پردازیم با ما همراه باشید.

Adobe Photoshop (فتوشاپ) چیست ؟

همانطور که از نام این نرم افزار (فتوشاپ) مشخص است محصول شرکت Adobe است که به صورت پولی عرض می شود از Photoshop به منظور ویرایش , توسعه و بهینه سازی عکس استفاده می شود اولین بار این نرم افزار توسط John Knoll توسعه در سال ۱۹۸۸ توسعه داده شد از فتوشاپ می توانید برای ویرایش هر نوع عکس استفاده کنید یکی دیگر از ویژگی های نرم افزار فتوشاپ افزایش کیفیت تصویر می باشد در یک کلام نمی توان تمامی ویژگی های فتوشاپ رو نام برد زیرا خود افرادی که این نرم افزار را توسعه داده اند گفته اند که خودشان برخی از این ویژگی ها را فراموش کرده اند ! فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای است و توسط Adobe Systems توسعه یافته که برای ساخت و ویرایش عکس ها بکار می رود.

 کیفیت چاپ در فتوشاپ نسبت به سایر نرم افزار ها به طور مثال کورل دراو، بسیار پایین تر است. به همین دلیل کورل دراو (يا نرم افزارهای وکتوری )یک قابلیت ویژه نسبت به نرم افزار فتوشاپ دارند و آن نیز چاپ با کیفیت است.

برخی از ویژگی های Adobe PhotoShop را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

Brush Stroke Smoothing

 قابلیتی که به شما اجازه میدهد به راحتی هر چه تمام تر خطوط نرم مختلفی را با استفاده از ابزار قلم ترسیم کنید.

Paint Symmetry


زمانی که در نرم افزار فتوشاپ بخواهیم پترن های گرافیکی مختلفی را ترسیم کنیم این گزینه به کمک ما می آید و میتوان با استفاده از ابزار قلم خطوط و پترن های مختلف متقارن ترسیم کرد.

Curvature Pen Tool

ابزار آشنای Pen که در گذشته برای ترسیم انواع اِلِمان های بصری و همینطور انتخاب دقیق سوژه به کار میرفت با تغییری روبرو شده که این تغییر به ما کمک میکند که بتوانیم خطوط هوشمندانه نرمی رو چه در انتخاب ، چه در ترسیم استفاده کنیم پیش از این آپدیت، این ابزار در نرم افزار illustrator قابل استفاده بود.

 Brush Preset Management

مرتب کردن انواع قلم و فولدر بندی انها از دیگر قابلیت های جدید نرم افزار فتوشاپ است. 

Adobe Camera Raw 10

در camera raw گزینه ای بررسی شده که بسیارکاربردی بوده و میتواند به عکاسان در ویرایش تصاویر بسیار کمک کند، شما میتوانید از ابزار های موجود در جعبه camera raw استفاده کنید ولی بر حسب رنگ و نور میزان تاثیرگذاری و تغییر را ماسک و کنترل کنید. 

Spherical Panorama

ویرایش عکس های ۳۶۰ درجه اسفریکال که در حال حاضر براحتی میتوان در نرم افزار فتوشاپ این تصاویر را  به صورت ۳۶۰ درجه مجازی مشاهده و ویرایش کرد.

کاربرد فتوشاپ چیست؟

از کابرد فتوشاپ می‌توان به طراحی وب ، طراحی دیجیتال ، متحرک سازی ، طراحی کارت ویزیت و همچنین ست اداری اشاره کرد.

البته برای درک گستردگی استفاده از این محصول شرکت Adobe کافی است به اطرافمان نگاهی بیندازیم تا ببینیم که تقریبا دیوار هیچ خانه ای نیست که از آثار این نرم افزار خالی باشد.

ویژگی های فتوشاپ

  • ویرایش تصاویر
  • افکت های مختلف بروی تصاویر
  • بهبود رنگ بندی تصاویر
  • ترکیب تصاویر
  • طراحی وب سایت
  • طراحی تراکت
  • طراحی بنر و پوستر تبلیغاتی
  • طراحی جلد نشریات

درباره نویسنده

محمد حسین جعفری پور

افزودن نظر

نوشته‌های تازه